Szukasz zasłon, które nie będą przepuszczały światła? Ten tekst jest dla Ciebie!

Szukasz zasłon, które nie będą przepuszczały światła? Ten tekst jest dla Ciebie!

Chciałbyś uwolnić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów? Zauważyłeś, że Twoje meble ciężko znoszą stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu? A może jesteś nocnym markiem i lubisz spać do późna? Sprawdź zalety zasłon zaciemniających, które z pewnością zmienią jakość Twojego życia na lepsze!

Czy to naprawdę działa? 

Zasłony zaciemniające, nazywane również zasłonami typu “blackout”, są idealną ochroną przed światłem, gdyż z powodzeniem zaciemniają one ponad 90-proc. pomieszczenia. 

Kto z nas nigdy nie doświadczył uciążliwego uczucia maksymalnie nasłonecznionego i rozgrzanego pokoju? Zwykłe firanki i zasłonki słabo chronią nas przed promieniami słonecznymi, szczególnie latem. Tkanina takich zasłon posiada również właściwości wygłuszające, tworząc swego rodzaju kurtynę między mieszkaniem a ruchliwą ulicą na zewnątrz.

Dla kogo?

Dla każdego. Możliwość zaciemnienia i lekkiego wygłuszenia przestrzeni to nie tylko opcja dla osób, które męczą się przez wysokie temperatury lub mają okna skierowane na wschód/zachód. Świetnie się sprawdzą w momencie wystąpienia migreny u któregoś z domowników. Nie ma przecież nic gorszego niż hałas i ostre światło podczas uporczywego bólu głowy.

Różnorodność

Wydawać by się mogło, że towar o takich właściwościach nie będzie specjalnie zróżnicowany a funkcjonalność będzie górowała nad estetyką. Nic bardziej mylnego! Zasłony to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia, dlatego nawet te o szczególnej specyfikacji materiału występują w wielu odcieniach. Ponadto, ich wygląd i sposób przymocowania występuje w kilku odmianach:

– na taśmie marszczącej 

– na taśmie tunelowej 

– na kółkach

– na żabkach

Jakie pomieszczenie?

Zasłony z funkcją zaciemniania nieodzownie kojarzą się z sypialnią, ale zainstalować można je przecież przy każdym oknie. Wychodząc poza domową strefę komfortu, można ich używać, np. w salach konferencyjnych, aby zapewnić maksymalny komfort podczas wyświetlania prezentacji czy oglądania filmów. Dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo ze względu na swoją trudnopalność.

Czy są wady?

Jedyną wadą zasłon zaciemniających jest bezsprzecznie ich waga, która rośnie wraz ze stopniem wilgotności materiału. Dlatego zamiast porywać się na pranie takich zasłon na własną rękę, lepiej powierzyć je profesjonalistom z pralni chemicznej. Jest to więc jeden minus na wszystkie plusy, jakie niesie zakup takiej tkaniny.

Z pewnością można stwierdzić, że takie zasłony są uniwersalne: dostosowują się do wielu naszych potrzeb i możemy je wykorzystać tam, gdzie chcemy.

Share