Zasłony zaciemniające – charakterystyka produktu

Zasłony zaciemniające – charakterystyka produktu

Wpadające promienie słoneczne do mieszkalnego pomieszczenia są pięknym, relaksującym zjawiskiem, które czasami bywa uciążliwe. Nadmiar światła słonecznego może być problematyczny nie tylko podczas snu, rano czy w ciągu dnia, ale także w chwili niektórych codziennych czynności. Chcąc zmniejszyć słoneczny problem, warto zaopatrzyć się w zasłony zaciemniające (https://nietylkofiranki.pl/156-zaslony-zaciemniajace), które będą spełniać swoje funkcje przez cały rok.

Zasłony zaciemniające – czym są

Zaciemniające zasłony to gruba tkanina, sprawiająca zupełną ciemność w pomieszczeniu. Sprawdzą się przede wszystkim u osób wrażliwych na światło. Materiał, z jakiego wykonane są zasłony, tłumi także hałas z zewnątrz i ma funkcję izolującą termicznie. Funkcja izolacji termicznej przydatna jest latem, ponieważ zasłony eliminują przenikanie gorącego powietrza. W zimowym czasie, zasłony utrzymują ciepło.

Zasłony zaciemniające zapewniają nie tylko przeciwsłoneczną ochronę, ale także chronią naszą prywatność przy wieczornym świetle. Chcąc zaopatrzyć się w zasłony, większość z nas zastanawia się, jakie będą odpowiednie.

Jak wybrać zasłony zaciemniające?

Zasłony zaciemniające nie tylko spełniają swoje funkcje, ale także są dodatkiem przyjaznym dla oka i upiększeniem pomieszczenia. Wachlarz w wyborze kolorystyki i wzornictwa jest szeroki. Każdy z nas znajdzie odpowiedni wariant dla siebie dopasowując go do wybranego pokoju. Dostępne są także wzory zasłon zaciemniających z myślą o pokojach dziecięcych. Zasłony można zamówić na wymiar lub kupić gotowe. Jest to produkt gotowy od razu do zawieszenia.

Podczas wyboru zasłon blackout warto zwrócić uwagę, jakie kolory dominują w danym pomieszczeniu. Trzeba zastanowić się jaki jest kolor ścian, mebli czy podłogi. Styl, w jakim pomieszczenie zostało urządzone, to kolejny aspekt odgrywający istotną rolę podczas wyboru, żeby wszystko się ze sobą ładnie komponowało.

Chcąc, aby pomieszczenie miało wygląd nowoczesny, zaleca się wybór zasłon o gładkiej fakturze, bez wzorów. Taki model będzie dawać poczucie delikatności i lekkości. Zasłony udekorowane wzorem, mogą znaleźć swoje zastosowanie we wnętrzach bez dodatkowych dekoracji, np. świeczniki, figurki. Wzór na zasłonie wypełni pustą przestrzeń i ożywi pomieszczenie.

Zalety i wady zasłon zaciemniających

Wszystko, co nas otacza, ma swoje wady i zalety, mają je także zasłony zaciemniające. Zaletami zasłon są:

– całkowite zaciemnienie pomieszczenia

– ochrona prywatności 

– termoizolacja i właściwości akustyczne

– atest niepalności (wymagany głównie przy użytku w publicznej przestrzeni)

Wadą zasłon blackout jest ich waga. Materiał sam w sobie jest ciężki. Po praniu i wchłonięciu wody, ciężar wzrasta, co powoduje zwiększoną problematyczność podczas zawieszania zasłon na karniszu.

 

 

Share